Několik užitečných informací pro pronájem obytného karavanu

Chtěli bychom Vám touto cestou poradit jak si spokojeně a bez problémů užít Vaši dovolenou. Co udělat před vlastním půjčením karavanu, čeho se vyvarovat , jak se zachovat v určitých situacích a jak předejít škodám či zbytečným poplatkům při vrácení vozidla. Obecně platí, že karavany jsou prostředkem pro aktivní trávení volného času a je možné je využít nejen pro letní a zimní dovolenou, ale také pro skupinové výlety, sportovní akce nebo třeba pro veletrhy. Rodinná dovolená je specifická a nájemce by měl umět odhadnout svoje řidičské schopnosti, aby předešel případným nepříjemnostem a problémům. Samozřejmě , že se s karavanem může vydat na cesty i úplný začátečník, ale pouze za předpokladu, že bude maximálně opatrný, pozorný a bude mu aktivně pomáhat zbytek posádky. Případným problémům se dá předejít právě rychlou reakcí, zvýšenou opatrnosti, pečlivostí a důslednou kontrolou režimu a stavu karavanu. (zavírání oken před jízdou, kontrola uložení nákladu, uzavření všech skříněk, dveří a střešních oken apod.)

ODPOVĚĎ NA ČASTO KLADENÝ DOTAZ JAK S ŘIDIČSKÝM OPRÁVNĚNÍMhttps://all4camper.com/cs/ridicske-prukazy-u-obytnych-privesu-karavanu-zaprazitelnost-a-rychlostni-limity-jak-to-tedy-je/

Kam mohu s pronajatým obytným karavanem cestovat?

Obytný vůz ani karavan vás nijak neomezuje ve výběru místa vaší dovolené, můžete poznávat naši zemi, vycestovat za sportem, kulturou a poznáním, k moři či na hory kamkoli do Evropy nebo pojmout cestu expedičně a každý den poznávat jiná, nová místa. Stále máte při ruce veškeré cestovní vybavení a sportovní potřeby. Pokud se vám někde nelíbí nebo není dobré počasí, jednoduše se o pár desítek kilometrů přesunete.  S karavanem a vozem od nás můžete bezpečně cestovat do všech zemí Evropy. 

Musím vždy nocovat v kempu?

Nemusíte, můžete nocovat i na jiném vhodném místě. S výběrem vám rádi poradíme před vašim odjezdem, ukážeme vhodné aplikace do chytrého telefonu, kde naleznete seznam kempů a karavanových stání, které jsou k dispozici po celé Evropě. Při výběru místa na nocování vždy dbejte na vlastní bezpečnost!

Jak dlouho vydržím se zásobou vody, plynu a elektřiny?

Objem vody v nádrži je dostatečný pro čtyřčlennou posádku přibližně na jeden až dva dny, objem odpadní nádrže je rámcově odpovídající objemu nádrže čisté vody. Vodu je možné doplnit a odpadní nádrž vyprázdnit v kempech, na karavanových stáních a u čerpacích stanic. Dvě láhve propan butanu jsou zpravidla v létě dostatečné i na měsíční cestování, dvě láhve propanu v zimním období na týden až 10 dnů – poté je nutné je nechat doplnit. Kapacita baterie vozu odpovídá přibližně dvěma až třem dnům provozu, poté stačí připojit na nabíječku a dobít, případně nastartovat vozidlo

Jaká je doporučená rychlost a jaká je spotřeba paliva vlečného vozu?

Doporučujeme cestovat na dálnicích rychlostí 80 km/h, na ostatních silnicích přiměřeně pomaleji. Při této rychlosti nebudete zásadně ovlivněni bočním větrem a také dosáhnete velmi solidní spotřeby. V průměru stoupne spotřeba vozu o 1-2L/100Km

Mohu si obytný karavan pronajmout pro firemní účely?

Ano, samozřejmě. Zaplacené nájemné je při firemním použití daňově uznatelným nákladem. 

Na jakou dobu si mohu obytný karavan pronajmout?

Doba pronájmu není nijak omezena, vůz i karavan si můžete zapůjčit na prodloužený víkend nebo na celý rok. Při delších pronájmech nabízíme zajímavé slevy. V hlavní sezoně jsou doby nájmů od 5 dní, kratší po dohodě nebo ve volných termínech, které zbyly.

Jaké řidičské oprávnění potřebuji k řízení obytného karavanu?

K řízení obytného přívěsu postačuje řidičské oprávnění skupiny B pokud váha jízdní soupravy nepřekročí 3500t (platí pouze pro ČR )v zahraničí B96 nebo BE V případě, že je 3500t překročeno, je nutné oprávnění B,E případně doložka B96 

Kolik zaplatím za pronájem ?

Ceny pronájmu obytného vozu a karavanu naleznete u výběru na hlavní stránce.

Co je zahrnuto v ceně pronájmu karavanu?

Vše co je zahrnuto v ceně nájmu je uvedeno u každého konkrétního karavanu v jeho popisu

Jak mohu karavan rezervovat?

Nejjednodušší je rezervace pomocí našeho rezervačního formuláře, kde naleznete i informace o obsazenosti. Obytný karavan můžete též rezervovat e-mailem na adrese info@pujcpartystan.cz nebo telefonicky na čísle 605567882. Vždy je ale nutná písemná rezervace

Kdy si mohu obytný karavan převzít a vrátit?

Obytný karavan můžete převzít v den stanovený jako první den pronájmu časově dle dohody(v případě volnosti karavanu bezplatně den předem navečer) a vrátit v den stanovený jako poslední den pronájmu od 15-18 hodin,případně dle dohody jinak, vždy po předchozí telefonické dohodě s námi. Jiné termíny převzetí či vrácení jsou zpoplatněny částkou 300Kč!

Jak je obytný karavan vybaven?

Obytný karavan je vybaven plynovým topením, lednicí s mrazákem , plynovým vařičem, dřezem, umyvadlem, chemickým WC, markýzou, nosičem jízdních kol(některé) a dalšími prvky. Nájemné zahrnuje, veškeré pojištění.

Jakou výbavu si máme vzít s sebou?

Určitě raději „spíte ve vlastním“, proto necháváme na vás vybavení vozu prostěradly, polštáři a přikrývkami či spacími pytli. Všechny ostatní potřeby i pro dlouhé cestování jsou standardně ve výbavě – kempingový nábytek, jídelní i varné nádobí, připojovací kabely,   úklidové potřeby, hadici pro doplňování vody, prostředky pro užívání chemického WC apod

Jak probíhá předání a převzetí obytného karavanu?

Předání a převzetí obytného karavanu včetně zaškolení trvá cca 20-30 min. O převzetí obytného karavanu je sepsán předávací protokol, kde jsou zaznamenána data karavanu, přesná výbava a případné poškození. Tento protokol je písemným záznamem, z kterého se vychází při vrácení obytného karavanu tzn. tento zápis musí být úplný a přesný a ve Vašem zájmu si protokol pečlivě prostudujte a zkontrolujte, eventuelně nechte doplnit chybějící informace a následně potvrdit naším pracovníkem.

Musíte si uvědomit, že vozidlo i karavany pravidelně vyměňujeme a každé poškození výrazně snižuje jeho cenu. Není v našem zájmu Vám naúčtovat nesmyslné poplatky, ale předejít případným problémům při dalším pronájmu. Při převzetí si zkontrolujte úplnost výbavy a přesně si projděte veškerá poškození a jejich zápis v předávacím protokolu, případně pořiďte fotodokumentaci. Podepsaný a zkontrolovaný předávací protokol použijeme při zpětném předání tzn. v případě, že se na karavanu objeví další šrámy, odřeniny nebo jiné poškození, které nebude uvedené v předávacím protokolu, budeme je chtít uhradit po Vás – samozřejmě pokud nebudou hrazeny pojistnou smlouvou. V případě pojistné události se na škodě podílíte spoluúčastí, která činí 10 % z pojistné události minimálně však 10.000 Kč tzn. každé poškození obytného karavanu během pronájmu vozidla do výše 10.000 kč hradí nájemce. Nejčastější slova „to už bylo a nevím jak se to stalo“ tady bohužel neobstojí!

Na co si dát pozor během pronájmu?

Dejte prosím pozor na rozměry karavanu, protože vyšší než osobní vůz a musíte věnovat zvýšenou pozornost římsám budov, okapům. Délka obytného vozu i karavanu je od 5.5 metru do 8 metrů + držák kol a tím pádem musíte dávat pozor při otáčení, couvání, vyjíždění z řady zaparkovaných vozů, zajíždění do kempu, center měst nebo třeba k čerpací stanici. V takových případech raději využijte pomoci někoho z posádky a požádejte ho o pomoc při navádění. Zvláštní pozornosti je třeba dbát při najíždění nebo vyjíždění z trajektů – pracovníci lodi musí co nejdříve na palubu nacpat maximum vozidel a dochází zde k častým poškozením nejen našich karavanů. Obytné karavany jsou bohužel poměrně často terčem zlodějů, a proto si nenechávejte žádné cennosti na sedadlech, za oknem, na stole nebo na jiném viditelném místě. Dávejte si pozor i na parkoviště u nákupních center, zde doporučujeme, aby alespoň jeden člen posádky zůstal při nákupech poblíž. Snažte se prosím parkovat na frekventovaném místě, nikdy však na místě odlehlém a uvědomte si, že poplatek několika EUR je někdy mnohem levnější, než ztráta cenností, dokladů nebo poškození karavanu a následně zkažená dovolená.

Odkazy na kempy

Kam na výlet

Naši zákazníci si oblíbili

BURSTNER – MARKÉTA

cena od 800 Kč/den

Při zápůjčce na 10 a více dní sleva od 50 do 100 Kč/den